Sunday, August 24, 2014

Sunday, April 20, 2014

Katër të arrestuarit në Fushë Krujë, blerësi i tritolit, agjent i fshehtë policie

Prokuroria e Krimeve te Renda ka zbardhur detaje te arrestimit te 4 trafikanteve te lendeve eksplozive.
Sipas prokurorisë, katër personat nga Fushë Kruja ishin ne ndjekje prej nje muaji, ndersa tritoli u porosit nga një agjent i fshehte i....lexo me shume

Dashurohet aktori, kjo eshte partnerja e re e Tom Cruise, FOTO:

Gruaja qe ka tërhequr vëmendjen e Vruise, eshte Laura Prepon, aktorja që u bë e famshme me seritë televizive ‘Orange Is The New Black’.
Me sy jeshil, forma të...lexo me shume

Babai i Angelina Jolie: Shqiptarët, popull liridashës

Aktori amerikan John Voight, babai i Angelina Jolie dhe ylli i kinematografisë hollivudiane, flet për bashkëpunimin e tij me aktorët shqiptarë, John dhe Jim Belushi. Babai i aktores rrëfen si dhe uron pavarësinë e Kosovës si ...lexo me shume

Saturday, April 19, 2014

Kengetarja shqiptare krejtësisht e zhveshur ne videoklip

Dhurata Ahmetaj ka publikuar videoklipin e ri “If You Feel Like It”, në të cilën ajo ka sjellë edhe nj veshje shumë provokuese.
Ajo shfaqet tërësisht,,,,VIDEO

Thursday, April 17, 2014

Shperthimi ne Durres, biznesmeni i shpetoi bombes ne makine per pak sekonda

Shperthimet me eksploziv jane kthyer ne nje problem shqetesues per qytetaret dhe ne nje sfide per policine gjate muajve te fundit.
Shumica e ketyre ngjarjeve kane per objektiv biznesmene te ndryshem ose funksionare lokale ndersa zbulimi i ketyre ngjarjeve duket...: Lexo artikullin e plote

Prodhohen sytë artificialë në 3D

Shekulli  21 ka parë rritjen në përdorim të teknlogjogjisë e 3-D , me aplikime të njohura në arkitekturë, prodhim, inxhinieri, dhe....:http://lajmifundit.al/2014/04/prodhohen-sy-artificiale-ne-3d/

Wednesday, January 29, 2014

Eksplozivi në makinën e prefektit të Vlorës, arrestohet në Rinas i dyshuari

Arrestohet në aeroportin e Rinasit, personi i dyshuar për vendosjen e eksplozivit në makinën e prefektit të Vlorës Besnik Dervishi.
Policia ka bërë me dije se ditën e sotme, rreth orës 14.00 është vënë në pranga shtetasi Marjon Mitro.
Sipas policisë, ky person akuzohet për vendosje eksplozivi në distancë në makinën e prefektit të Vlorës Besnik Dervishi më 12 dhjetor 2013.
Bëhet e ditur se i riu është vënë në pranga me urdhër të prokurorisë së krimeve të rënda e cila po kryen hetimet për vendosjen e lëndës plasëse në makinën e Besnik Dervishit.
Mesohet se i arrestuari eshte nen hetim edhe per vendosjen e eksplovizit ne makinen e kryetarit te Komunes Qender, Fredo Berberi.
I dyshuari eshte vene ne pranga ne kohen qe ka tentuar te dale nga Shqiperia nepermjet Rinasit.