Saturday, May 8, 2010

Lajmet e Fundit, nje menyre per te na gjetur permes Google


Prej disa javesh nje rruge e re per tek Agjencia Informative www.lajmifundit.com eshte hapur permes motorit me prestigjoz te kerkimit ne internet, Google.
LajmiFundit, pas me shume se njw viti pune intensive ne transmetimin 24 ore te lajmeve te fundit nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, edhte renditur ne faqen e pare te Google.
Menyra si mund te njiheni me te rejat me te fundit nga hapesira mbareshqiptare, eshte shume e thjeshte, mjafton te shkruani ne Google termin “lajmet e fundit” i cili mund te gjenerohet edhe automatikisht ne motorin e kerkimit, pasi eshte kthyer tashme ne nje fjale mjaft popullore ne Shqiperi, Kosove, Maqedoni dhe kudo ku shqiptaret jetojne.
Me tej duhet te shtypni opsionin search dhe te shikoni rezultatet, www.lajmifundit.com gjendet ne faqen e pare te Google dhe me nje klikim mund te merrini ne faqen e Agjencise.
Aty do te gjeni te rejat me te fundit, lajmet e dites, materiale interesante mbi VIP-at e artit ne Shqiperi deh ne Bote si dhe mund te komentoni artikujt duke dhene mendimin tuaj.
Nje tjeter sherbim eshte ai i “Abonimit me e-mail” i cili ju mundeson lajmet kryesore ne adresen tuaj elektronike pasi ju te keni vendosur e-mailin tuaj dhe te keni ndjekur instruksionet perkatese qe ofrohen ne gjuhen shqipe.