Saturday, July 7, 2012

Konflikt pronësie në Mallakastër, vëllai vret vëllanë me çifte

Një person është vrarë ditën e sotme në Mallakasrër. Viktima mësohet se është shtetasi F. Jaupaj 43 vjeç. Ai është qëlluar me armë gjahu dhe ka gjetur vdekjen e menjëhershme. Policia tha se autori i krimit është vëllai i viktimës, Xhavit Jaupaj. Ngjarja sipas të dhënave të deritashme ka ndodhur për konflikte pronësie.